Kapılara Teknolojik Dokunuş: Otomatik Kapı Motoru Leave a comment

Hayatın her alanında karşımıza çıkan otomatik kapılar pratiklik sağlarken otomatik kapılar için kullanılan otomatik kapı motorları ergonomik çözümler sunar. Yana kayar kapı şeklinde olan işlevi sayesinde yıllarca bahçe kapısı olarak tercih edilen otomatik kapılar günümüzde işyerlerinden ofislere pek çok sektörde kullanılır. Yana kayar kapı modelleri kapı açma zahmetini en aza indirirken bazı durumda da uzun vadede katlanılan masrafın da ortadan kalmasını sağlayarak kullanıcılara birçok avantajı bir arada sunar. Otomatik kapıların bir avantajı da güvenli olmasıdır. Flaşör lamba, emniyet fotoselli ve motorun güvenlik özellikleriyle yaşanabilecek olası kazalar en aza indirgenir.

Otomatik kapıdan tam verim alabilmek için otomatik kapı motoru seçimi doğru bir şekilde yapılmalıdır. Sürgülü kapılar için otomatik kapı motoru tek şekilde tercih edilebileceği gibi tam paket kit halinde olan ürünlerin tercihi sorunsuz kullanım için önerilir. Kitler kapı motoru ile uyumlu parçalar ve çevre aksesuarlarını barındırdığından zahmetsiz kurulum imkanı sağlar. Bunun yanında kitler masrafın da azalmasına etki eder.

Otomatik Kapı Motoru Nasıl Seçilir?

Otomatik kapı sistemleri için kapıya en uygun kapı motorunun seçmek hem kapı motorunun uzun ömürlü olması hem de tam performans alınabilmesi için oldukça önemlidir. Otomatik kapı motoru seçimi için;

  • Kapının ağırlığı,
  • Kapının uzunluğu,
  • Kapının kullanım sıklığı

gibi bazı detayların bilinmesi gerekir. Kapı motorunun kilogram ve uzunluk desteğine göre seçim yapılması üründen en yüksek verimin alınmasına olanak tanır. Kullanım yoğunluğu için saatlik kullanım baz alınabilir.

Örneğin; ortalama 500 kg olan bir kapı için 600 kg kapasiteli, saatte ortalama 20 defa açılıp kapanacaksa yoğun kullanım özellikli olan tau kapı motoru çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir